Sklářské dny 19.8.23


Dne 19.8.2023 se v Sidonii uskuteční oslava 235 let od založení skláren. Čeká vás bohatý kulturní program, který bude probíhat ve středu obce od 14:00. Vystoupí zde Hladíci, Trávnica, CM Kaňůr a na závěr skupina Everest. Přijede k nám sklář se svou pecí, u kterého si foukání skla můžete sami vyzkoušet, brusič skla vám pak ukáže finální úpravy a zkrášlování skleněných výrobků. Letos jsme si pro vás připravili k zakoupení tematické upomínkové předměty.

Připravena bude nová publikace o rodině Schreiberů, která se zasloužila o rozvoj místních skláren. V budově bývalé školky budou svá díla vystavovat rodáci ze Sidonie.

Mysleli jsme i na děti, pro které připraví Božena Naňáková zábavný program, dále chystáme skákací hrad, malování na obličej a stezku s úkoly.

K jídlu si budete moci dát zvěřinový guláš, valašský hot dog, trhané maso a také samozřejmě buchty a koláče. K pití pro Vás budeme mít připravenou výběrovou kávu, míchané drinky, osvěžující limonády a v hostinci u Pekařů pak klasickou nabídku ve formě čepovaného piva a dalšího.

Tímto Vás všechny zveme a budeme se těšit! OV Sidonie a spolek Svatá Sidonie.